Ankara Baskı Beton

Ankara Baskı Beton

Artık insanların her tür yaşam alanlarına tercih ettikleri çok popüler bir zemin uygulaması bulunmaktadır. Güzel başkentimizde ise bu işi en iyi Ankara baskı beton olarak biz yapmaktayız. Kesinlikle diğer zemin baskıları ile kıyaslanmayacak bir kaliteye sahip olan baskı beton, işini iyi bilen kişiler tarafından yapıldığında çok uzun yıllar size hiç bozulmadan hizmet verecektir.
Bu işi Ankara’da en iyi yapan firma olarak müşterilerimize her zaman en iyisini vadediyor ve en iyisini sunuyoruz. Yapacağımız işi daha baştan anlatıyor ve ne demişsek aynısını teslim ediyoruz. Şimdi baskı beton uygulama işlemini başlıklar halinde nasıl yaptığımızı anlatacağız.

Firma olarak işimizi sağlama alıyoruz ve müşterilerimizi de kendimizi de mağdur etmeme adına daha her şeyi en baştan sözleşmeye döküyoruz. Eğer işi alacaksak, uzman ekibimiz uygulama alanına gider ve burada bir zemin çalışması yaparak uygulama yapılacak ve zemin durumuna göre en uygun olan fiyatı belirler. Ankara baskı beton olarak ortaya çıkan hesap cetveli üzerinden müşterimizle nasıl ve ne şekilde yapacağımızı detaylı bir şekilde konuşuruz.
Üzerinde anlaşılan sözleşmenin imzalı bir nüshası müşteride bir nüshası da bizde kalır. Kullanılacak kalıplardan seçilecek renge kadar hemen her şey sözleşme de yer alır ve sözleşmede ne şekilde anlaşılmışsa aynen o şekilde teslim edilir. Böylece her iki tarafta şöyle konuşmuştuk veya şu şekilde olacaktı gibi bir durumla karşı karşıya kalmaz. Yine yapılan işin garantili olduğu ve garanti süresi sözleşmede belirtilmektedir.


Baskı beton uygulamasının yapılacağı alanda öncelikle bir saha çalışması yapılmaktadır. Buradan önemli olan nokta uygulamanın yapılacağı zeminin temizlik aşaması olmaktadır. Zemin her tür çakıl, taş, çim, çalı, kök, toprak ve eski beton kalıntısı gibi unsurlardan temizlenmelidir. Ankara baskı beton saha çalışması noktasında çok hassas ve titiz davranmaktadır. Çünkü baskı beton uygulamasında zeminin uygun şartlarda olması çok önemlidir.
Eğer zemin istenilen istikrara kavuşmuyorsa, 4 inçlik granül dolgu ya da bunun yerine alt taban uygulaması yapılmalıdır. Eğer alt taban dolgusu yapılmaya karar verilmişse özellikle kenar kısımlara dikkat edilmelidir. Çünkü doğru yapılan bir alt temel, betonun düzgün yerleşmesi ve donma ısısının azaltılması için oldukça önemlidir.

Alt tabaka hazır hale geldikten sonra artık baskı beton işlemi için formlar ayarlanabilir. Hazırlanan beton kalıplar genel olarak ahşap, plastik ya da metalden olup yükseklik oranları farklı olabilmektedir. Ankara baskı beton şekillendirme ekibi olarak, baskı beton için genelde ahşap formları kullanmaktayız. Kullanılan bu formlar yine metal kazıklarla yerlerinde tutulmaktadır. Beton sertleştikten sonra formların kolay bir şekilde çıkarılabilmesi için işlem başında vidalı veya özel çivilerle metal kazıklara bağlanması gereklidir.
Burada dikkat edilmesi gereken şey, formlar iyi durumda olmalıdır. Çünkü drenaj işlemi için uygun sıcaklık sağlanmalı ve diğer yapılarla buluşacakları köşeleri temiz bir şekilde ayarlanmalıdır. Merdiven veya duvar gibi yapılar için daha başka özel şekiller kullanılmaktadır.

Her tür alt tabaka hazırlığı tamamlandıktan sonra baskı beton işlemine nihayet geçilebilir. Baskı beton uygulamasını yapacak olan tecrübeli ustalarımız, zeminin ihtiyacına göre özel içerikli harcın karılma işlemini başlatırlar. Ankara baskı beton yerleştirme işinden sorumlu ustalar, betonu harç kamyonunda karıp belirli bir süre harcın iyice karışmasını ve homojenleşmesini beklerler. Harç hazır hale geldikten sonra ustalarımız yerini alır ve artık beton uygulama alanına dökülmeye başlar.

Ankara Baskı Beton Firması

Harcın dökülme esnasında ustalar ellerindeki araçlarla betonun hiç boşluk kalmayacak şekilde zeminin her yerine eşit olarak dağılmasına büyük özen gösterir. Bir yandan dökülen betonun donmasına izin verilmeden zeminin hiçbir yerinde hava kabarcığı kalınmadığından emin olunmaya çalışır ve her yer düzeltilir.

Sıvı betonun kalıplar halinde dökülme işlemi bittikten sonra, oldukça geniş bir uygulama aracı yardımıyla dökülen betonun üst şap bölgesi düzenlenir. Yüzey tamamen pürüzsüz bir hale getirildikten sonra artık beton yüzdürülme işlemine geçilmektedir. Ankara baskı beton şaplama ustaları kesinlikle yüzeyin pürüzsüz ve düzgün olması için ellerinden gelenin en iyisini ortaya koymaktadırlar. Bu işlem sırasında zeminin eklem ve kenar kısımları da yine özel aletler ile düzeltilmektedir.

Şayet beton zemine kaba bir süpürge kaplaması yapılırsa başka bir işleme gerek olmayabilmektedir. Fakat beton damgalı veya pürüzsüz havlu olacaksa çelik mala kaplaması yapılması gerekmektedir. Bu işlemin ardından beton sertleşinceye kadar dinlenmeye bırakılmalıdır. Sertleşme işlemi tamamlandıktan sonra düzgün ve son bir kat oluşturabilmek için çelik malalama işlemi yapılmalıdır. Bu aşamada Ankara baskı beton taşlama ustaları diz kapakları ile patinaj yaparak taşlama işlemini gerçekleştirilir. Sözleşmede yer alan taş modeli ve renk seçimi bu aşamada dikkate alınmalıdır.

Her tür işlem tamamlandıktan sonra, baskı beton artık sertleşmeye bırakılabilir. Bu aşamada kürlenme süresi 28 gün olup bunun en kritik süreci ilk 48 saat olmaktadır. Tamamlanma işleminin hemen ardından kürlenme adı verilen kimyasal olan ve sızdırmazlık özelliği bulunan karışım yüzeye uygulanmalıdır. Böylece çok daha uzun ömürlü bir baskı beton elde edilmiş olacaktır.

Yorumlar (0)

Yorum yaz

baskı beton
.
baskı beton
.