Kıbrıs Baskı Beton

Kıbrıs baskı beton firması olarak, kaliteli işçiliğin temeli ile uygun fiyat ayrıcalığını bir arada hizmet haline getirdik. Müşterilerimize anlaşıldığı gibi işi teslim ediyoruz ve en ufak bir mağduriyet yaşatmıyoruz. Bizden kaynaklı her türlü sıkıntıda firma olarak anında olaya müdahale ediyor ve her sıkıntıyı müşterimizin lehine olacak şekilde gideriyoruz. Kıbrıs baskı beton gereğince müşterilerimize garantili baskı beton uygulama hizmeti sunuyoruz.


Sözleşme aşaması aşıldıktan sonra uzman ekiplerimizce ilk yapılacak iş saha çalışması olmaktadır. Bu aşamada uygulama yapılacak zeminin her tür temizliği yapılarak üzerindeki ot, çer-çöp, taş, beton kalıntıları ve çimenler temizlenmektedir. Çünkü uygulama zemininin kesinlikle temiz olması ve uygun özellikte olması gerekmektedir. Şayet zemin temizlendikten sonra düzgün bir halde değilse, en az 4 inçlik granül dolgu ile düz hale getirilmeye çalışılır ya da alt taban uygulaması gerçekleştirilir. Alt taban dolgusu çok önemlidir, çünkü uygulama betonunun düşük sıcaklıklara bile dayanmasını sağlayacak kısımdır.

Zemin kısmı hazır hale getirildikten sonra şekillendirme işlemi için artık formlar hazır hale getirilebilecektir. Kıbrıs baskı beton şekillendirme kısmında beton kalıplar zeminin durumuna ya da tercihe göre ahşap ya da metal aksamdan seçilmektedir. Genel olarak ahşap kalıplar tercih edilmekte ve bunlar metal kazıklarla iyi bir şekilde sabitlenmektedir. Formların betonun sertleşme işlemi bittikten sonra kolay bir şekilde çıkabilmesi için vidalarla ya da özel çivilerle metal kazıklara bağlanması gerekmektedir.
Formların iyi bir durumda olması baskı beton uygulamasının kaliteli olabilmesi için çok önemli olmaktadır. Çünkü drenaj için uygun sıcaklık sağlanmalı ve köşeleri birbiri ile tam olacak şekilde ayarlanmalıdır.

Yerleştirme aşaması için önceki adımların tamamı hallolduktan sonra, artık baskı beton uygulama kısmına geçilebilir. Uygulamayı yapacak olan uzman ekip zemine dökülecek olan betonun son derece sağlam olması için gerekli harç malzemelerini hazırlar ve bunları bir beton mikseri yardımıyla karıştırır. Kıbrıs baskı beton yerleştirme işlemi uygun çevre ve hava koşulları ortamında zemine beton mikserinden dökülmeye başlar.
Betonun dökülme aşamasında son derece tecrübeli ve deneyimli ustalarımız ellerinde gerekli ekipmanlar ile betonun zemine eşit ve hiçbir şekilde hava almayacak şekilde dağılmasını sağlarlar. Burada en önemli nokta dökülen harcın donmadan her yere eşit dağıldığından emin olunmalı ve betonun yüzeyinde kesinlikle hava kabarcığı bırakılmamalıdır. Bu yüzden kesinlikle bu işlemleri işini iyi bilen bir ekip gerçekleştirmelidir.

Beton harcın dökülme işleminin ardından, büyük bir metal ya da tahta yardımıyla tecrübeli bir usta betonunun üstünün şap bölgesini düzenler. Bu düzenleme işlemi tamamlandıktan sonra artık betonun üst yüzeyinde yüzdürülme işlemi başlatılır. Kıbrıs baskı beton bitirme aşamasında şamandıra adı verilen özel bir mala kullanmaktadır. Bu işlem çok daha güzel ve pürüzsüz yüzey elde edebilmek için oldukça önemli olmaktadır. Birçok yerde erken bitirme denilen bu işleme şaplama da denilmektedir.

Baskı betonun pürüzsüz damgalı veya havlu şeklinde olması istenmişse, usta kişilerce yüzeye çelik mala kaplaması işlemi yapılması gerekmektedir. Önce betonun sertleşene kadar dinlenmeye bırakılması sağlanır ve sertleştikten sonra, yüzey boyunca sert, düzgün ve pürüzsüz olacak şekilde bir son kat kaplaması yapılmalıdır. Bu işi de işin uzmanları diz kapakları ile zemin yüzeyinde patinaj yaparak gerçekleştirmektedirler.
Kıbrıs baskı beton taşlama işlem aşaması da bu şekilde tamamlanmaktadır. Müşteriler tarafından seçilen baskı modeli, taş rengi ve desenleri bu aşamada uygulanmaktadır. Bu yüzden bu aşama en dikkat edinilmesi gereken aşamalardan bir tanesidir.

Baskı beton uygulama yüzeyimizde her tür yüzdürme ve çelik malalama işlemi tamamlandıktan sonra artık bitirme işlemine geçilebilecektir. En çok kullanılan ve en basiti olan bitirme yöntemi süpürge bitirme tekniğidir. Baskı beton uygulamasının yüzeyine özel bir süpürge çekilir ve kaba dokulu bir yüzey elde edilir.

Kıvrılmaları ve yüzeyin renginin değişmesini engelleyici etki yapar. Böylece uygulanan baskı beton sizlere uzun yıllar sorunsuz hizmet verebilecek bir hale gelir. Bu aşama kesinlikle profesyonel ekiplerce gerçekleştirilmelidir. Eğer kimyasal karışımı 28 derecenin altındaki sıcaklıklarda uygularsanız, sıcaklığının düşmemesi için ilk birkaç gün kür battaniyeleri ile üzerini kapatmalısınız. Eğer sıcaklık 20 derecenin altında ise kür uygulamasını hiç uygulamamalısınız.

Çünkü düşük sıcaklıklar baskı betonun iyileşmesini geciktirir ve kür için olumsuz bir etki yapar. Tüm bunların bilincinde ve tecrübesinde olan Kıbrıs baskı beton kürleme ekibi sizler için en iyi sonucun alınması adına, en uygun koşullarda bu işlemi gerçekleştirmektedir. Uygulamadan 1 hafta sonra istediğiniz gibi rahatlıkla kullanabilir ve araçlarınızı dahi park edebilirsiniz. Birbirinden kaliteli ve güzel baskı beton uygulamalarımız için sizde bizimle iletişime geçebilir ve seyri doyumsuz zeminlere kavuşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum yaz

baskı beton
.
baskı beton
.