İstanbul Baskı Beton

İstanbul Baskı Beton

Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen baskı beton uygulamaları, diğer uygulamalara göre çok daha kullanışlı ve uzun ömürlüdür. İstanbul baskı beton işlemlerini gerçekleştiren birçok kişi ya da firma bulunmaktadır. Fakat siz bunlar arasından kesinlikle işini iyi yapan ve herkesçe bilinen firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Çünkü baskı beton işi her ne kadar kısa sürede tamamlanan bir uygulama olsa da kesinlikle uzmanlık gerektiren bir iş olmaktadır. Sizlere İstanbul baskı beton olarak nasıl çalıştığımızı ve neler yaptığımızı başlıklar altında bir bir anlatacağız ve sonrasında bizlerle çalışıp çalışmama noktasında kararı kendiniz verin.

1. Sözleşme ve Anlaşma

Baskı beton yaptıracağınız mekana karar verdiyseniz, baskı beton yapılacak alanı uzmanlarımız incelemekte ve ne kadara mal olacağını hesaplamaktadır. Bunun akabinde sizlere bir hesap cetveli çıkarılacak olup sizlere sunulmaktadır. İstanbul baskı beton olarak tüm bu noktalarda elimizden geldiğince müşterilerimize uygun bir fiyat çıkarıyor ve asla müşterilerimizi ekonomik açıdan zorlamıyoruz. Çıkarılan hesaba göre sizlerle bir sözleşme yapılmakta ve bu sözleşmenin içerisinde uygulama alanına yapılacak hemen her şey yer almaktadır. Böylece her iki tarafında aklında şu yapılacaktı yapılamamış gibi en ufak bir şüphe kalmayacaktır.

2. Saha Çalışması

Sözleşme ve anlaşma işlemleri tamamlandıktan sonra artık uygulamanın yapılacağı alanda saha çalışmalarına geçilebilmektedir. Çünkü uygulamanın yapılabilmesi için zeminin temizlenmesi ve hazır hale getirilmesi çok önemlidir. Zeminde yer alan her tür çim, taş, eski beton kalıntısı, taş, toprak ve çalı gibi maddeler kaldırılmalıdır. İstanbul baskı beton saha çalışması noktasında uzman bir ekibe sahip olup kesinlikle işini şansa bırakmamaktadır.
Zemindeki toprak uygulama için çok kompakt bir yapıya sahip olmazsa en az 4 inçlik bir granül dolgu ile zemin düzeltilmeli ya da bir alt taban yapılmalıdır. Eğer alt taban dolgusu yapılacaksa özellikle kenar kısımlara dikkat edilmeli ve betonun yerleştirileceği alanın tamamına uygulanmalıdır. Doğru aşamalarla yapılan doğru bir zemin, betonun düzgün bir şekilde yerleşmesini sağlamak ve donma ısısını oldukça düşürmek için önemlidir.

İstanbul Baskı Beton Firması

3. Şekillendirme

Baskı beton uygulamamız için zemin tabaka hazırlandıktan sonra, artık formlar ayarlanabilir. Genel olarak beton kalıpları ahşap, plastik ya da metalden yapılmış olmaktadır. Biz genel olarak ahşap formları kullanacağız ve bunları da metal kazıklarla yerlerine tutturacağız. İstanbul baskı beton şekillendirme işlemini kesinlikle alanında uzman kişiler yapmakta olup en ufak bir hataya yer verilmemektedir. Belli bir süre sonra beton sertleşince formlar yerlerinde çıkarılmaktadır.
Burada kesinlikle formlar iyi ayarlanmalı ve uygun derece sağlanmalıdır. Bu yüzden baskı beton işini uzman kişiler yapmalı ve asla sıradan kişilere emanet edilmemelidir. Merdiven ve duvar gibi uygulama alanları için daha farklı daha özel şekiller kullanılmaktadır.

4. Yerleştirme

Zemin ve form aşaması bittikten sonra sıra baskı beton işlemine geldi. Bu uygulama işlemini gerçekleştirecek olan İstanbul baskı beton yerleştirme ekibi zemine uygun sağlam bir çimento içeriği hazırlar. Yine zeminin hazırlığına ve hava koşullarının uygun olmasına dikkat edilerek uygulama işlemine geçilir. Daha sonrasında makinenin içerisinde dönerek istenilen kıvama gelen beton uygulama alanına dökülmeye başlanır. Uzmanlar eşliğinde dökülen betonun üst kenara gelene kadar dökülme işlemi devam eder.
Betonun dökülme esnasında çalışan ekip kürek ve benzeri araçlar yardımıyla dökülen betonun hiçbir yerde boşluk kalmayacak şekilde dağılmasını sağlamaktadır. Burada en önemli işlem dökülen beton donmadan hiçbir yerde boşluk ya da hava kabarcığı kalmamasına azami özen gösterilmeli ve çok dikkat edilmelidir.

5. Erken Bitirme

Sıvı halde dökülen beton büyük bir metal veya ahşap bir tahta yardımıyla betonun üst şap bölgesi düzenlenir. Mastar işimiz bittikten sonra yüzey pürüzsüz bir hale getirilir ve artık beton yüzdürülme işlemi başlar. İstanbul baskı beton olarak yapılan tüm bu aşamaların en hassas şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor ve işimizi asla şansa bırakmıyoruz. Şamandıra adı verilen özel bir mala sayesinde kenarlar ve detaylı çalışmalar için gerekli olmaktadır. Yüzeyin tamamen pürüzsüz bir hale gelmesi sağlanana kadar beton yüzdürülme işlemine devam edilir.

İstanbul Baskı Beton Firmaları

6. Taşlama

Dökülen betonumuz iyice sertleşinceye kadar dinlenmeye bırakılır. Sertleşme işlemi tamamlandıktan sonra yüzeyin tamamında sert, pürüzsüz ve düzgün bir son kat işlemi için çelik mala yapılmalıdır. Bu işlem esnasında ustalar diz kapakları ile de patinaj yaparak taşlama işlemini gerçekleştirir. Bu esnada sözleşmede yer alan taşların şekli ve rengi dikkate alınır.

7. Tamamlandı

Artık bütün işlemlerimiz bitmiş olup nihai bitirme işlemi betona uygulanabilecektir. İstanbul baskı beton tamamlama işlemini beton yüzeye özel bir süpürge çekerek kaba dokulu bir yüzey oluşturur. Bu işlemin neticesinde de tamamlama işlemi gerçekleşmiş olur.

8. Sertleştirme

Bütün yerleştirme ve bitirme işlemleri bittikten sonra artık baskı beton sertleşmeye bırakılabilir. Genel olarak kürlenme süreci dediğimiz süreç 28 gün sürer ve bu süreçte en kritik zaman dilimi ilk 48 saat olmaktadır. Tamamlanma işleminden sonra baskı beton uygulamamıza kimyasal bir kürleme ve sızdırmazlık kimyasalı uygulanmalıdır. Böylece çok daha uzun ömürlü ve kalıcı renkli bir baskı beton elde edilmiş olacaktır.


Yorumlar (0)

Yorum yaz

baskı beton
.
baskı beton
.