Bursa Baskı Beton


Günümüzün belki de tek tercih edilen zemin uygulaması olan baskı beton uygulaması gerçekten de hem kalitesi hem sağlamlığı hem de şıklığı ile bu özelliğini fazlasıyla hak ediyor. Bursa baskı beton uygulamalarını gerçekleştiren firma olarak yaptığımız işe her türlü garantiyi çok rahatlıkla verebilmekteyiz. Kesinlikle bir benzeri olmayan baskı beton uygulaması uygulandığı her alanda şıklığı, zarafeti ve estetiği simgelemektedir. Firma olarak %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı kendimize prensip edindik.

Müşterilerimize karşı her tür kolaylığı ve şeffaflığı sağlamaktayız. Bizi biz yapan ve bugünkü konumumuza getirende müşterilerimize karşı olan tutumumuzdur. Kesinlikle firma olarak işimizi çok ciddiye alıyor ve en ufak bir detayı dahi atlamıyoruz. Bursa baskı beton uygulama işlemlerini gerçekleştirirken yaptığımız her aşamayı sizlerle paylaşıyor ve yapacağımız işte en ufak bir gizli nokta bırakmıyoruz. Peki baskı beton uygulamasını yaparken hangi aşamaları gerçekleştiriyoruz hep birlikte görelim.

Bursa Baskı Beton Firması

İşimize başlamadan önce kesinlikle müşterilerimizle görüşüyor ve en ufak detayı dahi atlamadan yapılacak her basamağı anlaşmaya döküyoruz. Anlaşmamızda zemin etüt çalışmaları, uygulama için biçilen fiyat, seçilen taş desen modeli ve rengi, tahmini teslimat süresi de dahil olmak üzere hemen her şey bu anlaşmada yer almaktadır. Bursa baskı beton anlaşma kuralları içerisinde yer alan her detayı atlamadan gerçekleştirmekte ve mekanı size öyle teslim etmektedir.

Böyle bir sözleşmeyi yapıyoruz çünkü sonrasında her iki tarafında mağdur olmaması için herkesin iş sonunda teslim olması gereken baskı beton uygulamasının son halini bilmesi istenmektedir. Bu noktada hiçbir zaman müşterilerimizi mağdur etmiyor ve nasıl anlaştıysak aynen öyle teslim etmekteyiz.

Bursa’da Sahaya Baskı Beton

Baskı beton uygulamasına geçilmeden önce ilk önce yapılması gereken işlem elbette ki saha çalışması olmaktadır. Bunun için uygulamanın yapılacağı zeminin her tür çalı, çim, taş, beton kalıntısı ve kirlerinden arındırılması gerekmektedir. Toprak zemin oldukça kompakt ve düzgün olmalıdır. Şayet zemin düzgün bir hale gelmiyorsa, buraya Bursa baskı beton saha çalışanlarınca granül dökülmesi ya da alt taban çalışması yapılması gerekmektedir. Çünkü düzgün bir zemin hem betonun güzel bir şekil almasını hem de donma ısısını daha da düşürmek için oldukça önemlidir.

Baskı Beton’a Şekil ve Desen Verme

Alt zemin hazırlama işlemi tamamlandıktan sonra artık baskı beton için formlar ayarlanma işlemine geçilmelidir. Beton kalıplar için genelde ahşap formları tercih ediyor ve bunları metal kazıklarla tutturuyoruz. Burada önemli olan beton sertleştikten sonra formların rahatça çıkabilmesi için özel çivilerle düzgün biçimde kazıklara bağlanması olmalıdır. Bursa baskı beton şekil verme ustaları işlerinde oldukça tecrübeli olup, drenaj için uygun derecenin sağlanmasında formların önemini çok iyi bilmektedir. Bu yüzden en ufak bir hataya yer vermemekte ve her işi en düzgün biçimde yapmaktadırlar.

Artık baskı beton uygulamasının en önemli kısmı olan beton dökme işlemi için hemen her hazırlık tamamlanmış olmaktadır. Tecrübeli ve deneyimli ustalarımız baskı beton uygulaması için gerekli olan beton harcın en iyi şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır. Aslında belki de en önemli kısımlardan birisi burasıdır, çünkü sağlamlığı kazandıracak olan ana unsur olan çimentonun içeriği çok önemli olmaktadır. Bursa baskı beton yerleştirme ustalara beton kamyonunun dönen tamburunda hazır hale gelmiş betonun zemine dikkatli bir şekilde dökülmesini sağlamaktadır.

Bu esnada tecrübeli ustalar bir yandan da ellerindeki aletler yardımıyla dökülen betonu zeminin her yerine eşit olacak biçimde dağıtmaya çalışmaktadırlar. Çünkü bu aşamada zeminin hiçbir yerinde en ufak bir boşluk kalmamalı ve asla yüzeyde hava kabarcığı oluşumuna izin verilmemelidir.


Baskı Beton’u Yapma Aşamaları

Sıvı haldeki betonun kalıplar halinde dökülmesinden sonra sertleşmesi gerçekleşmeden büyük bir metal ya da ahşap yardımıyla yüzeyinin pürüzsüz hale gelmesi sağlanmaktadır. Bu aşamada beton yüzdürme işlemi gerçekleştirilir ve oldukça düzgün bir yüzey elde edilir. Yine varsa zemindeki eklem ve kenar yerleri özel yöntemlerle düzeltilir.

Bursa baskı beton taşlama ekibi beton yüzeye çelik malalama işlemi gerçekleştirir. Bu işlemden sonra beton sertleşinceye kadar dinlenmeye bırakılmaktadır. Sertleşme işlemi gerçekleştikten sonra beton yüzeyi boyunca pürüzsüz, sert ve düzgün bir biçimde son kat oluşturma işlemine geçilir. Burada çelik malalama adı da verilen ve yapılan işlem ustaların diz kapakları yardımıyla patinaj çekerek yüzey boyunca taşlama yapmalarıdır. Seçtiğiniz taş desenleri ve renkleri bu safhada önemli olmaktadır.

Artık bütün işlemler tamamlandıktan sonra yapılan baskı beton uygulaması dinlenmeye bırakılır. Kürlenme işlemi 28 gün sürmektedir ve bu işlemin en kritik vakti ilk 48 saati olmaktadır. Zemin baskı betonun sertleşme işlemi bittikten sonra kimyasal olan ve kesinlikle sızdırmazlık özelliği olan kürleme bileşiği Bursa baskı beton sertleştirme ekiplerince zeminin yüzeyine uygulanır. Bu çok özel bileşik yüzeydeki her tür çatlakları, kıvrılmaları kapattığı gibi kesinlikle zeminin rengini koruyucu bir özelliğe de sahip olmaktadır. Artık güvenle uzun yıllar kullanabileceğiniz bir baskı beton zemininiz bulunmaktadır.

Yorumlar (0)

Yorum yaz

baskı beton
.
baskı beton
.