Batum Baskı Beton

Batum baskı beton, müşteri ile yapılan görüşmeler neticesinde eğer iş alımı gerçekleşirse, üzerinde anlaşılan hemen her nokta yazılı bir metne yani sözleşmeye dökülmektedir. İmzalama işlemi tamamlanan sözleşmeden bir nüsha müşteriye verilirken bir nüshada firmamızda olmaktadır. Böylece her iki taraf da sözleşmedeki metinlere bağlı kalmak durumunda olacaktır. Sözleşmenin içerisinde baskı beton uygulamasının yapılacağı alan, büyüklüğü, seçilen desenler, renkler ve fiyatı dahi belirtilmektedir. Böylece hiçbir ayrıntı atlanılmadan Batum baskı beton gereği müşterilerine aldığı işi tastamam teslim etmektedir.


Batum Baskı Beton Firması

Yapılan bu sözleşme gereği müşteri memnuniyeti en üst planda tutulmakta olup, hiçbir müşteriye eksik iş ya da yanlış iş teslimi yapılamamaktadır. Böylece bizimle iş yapan hiçbir müşterimiz en ufak bir mağduriyet yaşamamaktadır. Yapılan iş firmamızca garantili yapılmakta olup yine garanti süresi de sözleşme metinlerinde yer almaktadır.

Sözleşme aşamasının tamamlanmasının ardından ekiplerimiz uygulamanın yapılacağı alana giderek orada zemin saha çalışması yapmaktadırlar. Çünkü baskı beton uygulamasının ilk ve en önemli aşamalarından bir tanesi sağlıklı bir zemin etüt çalışması olmaktadır. Batum baskı beton saha ekibi zemini her tür çim, ot, taş, kesek, eskimiş beton kalıntıları gibi atıklardan temizleyerek işe koyulmaktadır.
Bazı zeminlerde bunların temizlenmesi neticesinde de istenilen verim alınamamaktadır. Bu gibi durumlarda ise zemin en az 4 inçlik granül dolgu malzemesi ile doldurulmakta ya da alt taban yapılması öngörülmektedir. Çünkü zeminin sağlamlığı baskı betonun çok düşük sıcaklıklarda bile zarar görmemesi için çok önemlidir.

Artık uygulama için zemin etüdü tamamlanmış ve hazır hale gelmiştir. Şimdi sıra formların hazırlanarak zemine uygulanmasına sıra gelmiştir. Bu işlem için kullanılan kalıplar metalden, plastikten ya da ahşaptan olabilmektedir. Baskı beton şekillendirme ekibi zemine göre uygun formları kullanmakta ve bunları sağlam olması ve sertleşme gerçekleştikten sonra kolay çıkması açısından metal kazıklarla zemine iyice tutturmaktadır. Formların pozisyonu ve iyi durumda olması çok önemlidir, çünkü drenaj için uygun sıcaklık sağlanmalıdır.

Artık zemin hazırlandı formlar ayarlandı ve baskı beton uygulamasının asıl ana işlemi olan harç dökülme işlemine sıra geldi. Burada kesinlikle uzman kişilerce yapılması gereken ve betona sağlamlığını verecek uygun içerik malzemeleri ile harcın hazırlanması gerekmektedir. Hava sıcaklığının çok düşük olmamasına dikkat edilmelidir, ya da buna göre betonun sorun oluşturmaması için önleyici maddeler kullanılmalıdır.
Batum baskı beton yerleştirme uzman ekibi beton mikseri ile harcı hazırladıktan sonra, zemine uygun şekilde dökme aşamasına geçmektedir. Bu kısım en önemli aşamalardan olmakta olup, kesinlikle dökülen beton zemine eşit olarak dağıtılmalı ve asla boşluk bırakılmamalıdır. Aynı şekilde yine ustalar beton yüzeyinde hava kabarcığı olmamasına da çok dikkat etmelidirler. Bunun için işinde tecrübeli ekibimiz gerekli teçhizatlar kullanmaktadır.

Yeni dökülmüş olan beton, büyük bir tahta ya da metal parça ile üst yüzeyi pürüzsüz olacak şekilde düzenlenir. Mastar işi olarak bilinen bu işlem tamamlandıktan sonra artık betonun üst yüzeyindeki fazlalıkların tesviye işlemine başlanır. Yüzeyin tamamen pürüzsüz hale gelmesi için beton yüzdürme işlemi uygulanır. Bu yöntem için şamandıra adı da verilen özel malalar kullanılmaktadır. Batum baskı beton erken bitirme ekibinin bu işlemdeki en temel amacı, pürüzsüz ve mükemmel bir yüzey elde edebilmektir. Birçok yerde yapılan bu işleme şaplama adı da verilmektedir.

Bu aşamada beton yüzeye verilecek şekil için işlem uygulanmaktadır. Şayet beton yüzey damgalı veya pürüzsüz havlu şeklinde olacaksa, çelik mala kaplama işleminin yapılması gerekmektedir. Betonun sertleşmesi beklendikten sonra, beton zeminin yüzeyi boyunca pürüzsüz ve düzgün olacak bir son kat oluşturma aşaması uygulanır. Bu işi ise çelim malalama alanında uzman ekipler diz kapaklarıyla yüzey boyunca patinaj yaparak gerçekleştirmektedir. Müşterinin seçtiği taşlar, desenleri ve renkleri bu aşamada uygulanmaktadır.

Hemen her işlem tamamlandıktan sonra artık sonunda bitirme işlemine geçilebilecektir. En basit bitirme tekniği ise “süpürge “bitirme” tekniği olmaktadır ve en sık olarak da bu yöntem kullanılmaktadır. Batum baskı beton tamamlandı aşamasında da diğer aşamalarda olduğu gibi çok dikkatli ve özenli çalışmaktadır. Çünkü yapılan iş hata istemeyen ve kesinlikle uzman eller tarafından yapılması gereken bir iş olmaktadır. Bu aşamada baskı beton yapılan yüzeye özel bir süpürge çekilir ve betonda kaba dokulu bir yüzey elde edilir.

Bütün işlemler tamamlandıktan sonra, artık baskı beton uygulamamız dinlenmeye bırakılmaktadır. Geriye yapılacak tek bir işlemimiz kalmıştır, bu işlem de kürleme adı verilen özel bir kimyasal karışımın yüzeye sürülmesi olmaktadır. Batum baskı beton kürleme ekibi yaptıkları bu son adımın baskı beton kaplama işleminin en sonuncu ve de en önemli adımı olduğunu söylemektedir. Çünkü bu aşama çok iyi bir bilgi, tecrübe ve deneyim gerektirmekte olup yapılan işlem uygulamanın çok daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.
Hazırlanan kür bileşiği uygun hava sıcaklığında (28 derece ve üzeri olmalıdır bu sıcaklık) uygulanarak yüzeydeki her tür kırışıklıkları ve çatlakları kapatmaktadır. Zemin baskı beton renklerini çok daha canlı göstermekte ve korumaktadır. Şayet sıcaklık düşük derecede olursa kür battaniyeleri kullanılarak üzeri örtülmelidir. Kısaca profesyonel bir ekip tarafından uygulanmalıdır.

Yorumlar (0)

Yorum yaz

baskı beton
.
baskı beton
.