Zemin Baskı Beton


Neden Zemin Baskı Beton?

İnsanlar geçmişten günümüze her zaman hep iyiyi aramış ve iyinin peşinde olmuştur. Bu özellikleri ahlak boyutunda da aynı olmuş, iş ve çalışma boyutunda da aynı olmuştur. Zemin baskı beton sayesinde de insanoğlu ilk dekoratif güzelliği tanımış ve ondan vazgeçemez olmuştur. Zemin baskı betonun güzelliği, sağlamlığı, kalitesi, zarafeti, geniş renk seçimi ve sınırsız model seçeneği ile insanlara çok uzun yıllar hizmet sunan sağlamlığı kendisini vazgeçilmez kılmıştır.

Bu güzelliğe şahit olan insanlar artık sıradan beton zeminlerini unutmuş ve hatırlamaz olmuştur. Çünkü eskiyi unutturacak olan ancak onlardan çok daha güzel olan yenilerdir. Hemen her tür zeminlerde kullanılabilme imkanına sahip olan zemin baskı beton genellikle; alışveriş merkezleri, restoranlar, kafeler, otoparklar, çocuk parkları, kaldırım ve patikalar, tarihi mekanlar, koşu yolları, turistik tesisler, bağ evleri, villalar ve hatenlerin zeminlerinde tercih edilmektedir.

Zemin baskı beton ila amaçlanan şey, uygulamanın yapıldığı mekana sanatsal bir değer ve estetik bir görünüm kazandırmak olmaktadır. Yine bu işlem yapılırken zemin baskı beton desenlerinin renkleriyle mekanın renkleri uyum içerisinde olacak şekilde seçilmelidir. Gündelik yaşantımızın her alanında olduğu gibi insanlar bir şeyleri alırken uzun ömürlü ve sağlam olmasını isterler. Bu noktada insanların akıllarına acaba zemin baskı beton uygulaması sağlam mı, acaba gerçekten hoş görünümlü mü ya da uzun ömürlü mü gibi sorular gelebilmektedir.

Şunu özellikle belirtelim ki, zemin baskı betonlar estetik özelliği ve zarafetinin yanında kullanılan malzemenin kalitesiyle de kesinlikle sizlere uzun yıllar hiçbir sorun çıkarmadan hizmet edecek kalitede yapılmaktadır. Zemin baskı beton zemin kaplama noktasında rakiplerine kesinlikle oran biçilemez şekilde büyük bir fark atmaktadır. Her açıdan gönül rahatlığıyla seçim yapabileceğiniz bir kaliteye ve üstünlüğe sahip olmaktadır. Sizde eğer yaşadığınız mekanda zevkinize uygun dekoratif bir görüntü istiyorsanız kesinlikle bu baskı uygulamasını tercih ediniz.

Zemin Baskı Beton Fiyatları

Güzelliği ve zarafeti bir arada sunan zemin baskı beton uygulaması yine sizlere aynı oranda her bütçeye uygun olacak şekilde de bir kolaylık sağlamaktadır. Hemen her ekonomik duruma uygun olabilen zemin baskı beton fiyatı sayesinde sizlerde rahatlıkla istediğiniz mekana bu güzel dekoratif kaplamadan yaptırabilirsiniz. Seramik, kiremit, mermer ya da plastik asfalt kaplama gibi fiyatı oldukça yüksek kaplamalara göre zemin baskı beton kesinlikle çok daha ekonomik ve daha uzun ömürlü bir zemin sunmaktadır.

Ayrıca hem diğer tür zemin kaplamalar çok daha uzun sürmekte olup, zemin baskı beton kadar renk ve model seçeneğine de sahip olamamaktadırlar. Tüm bunların yanında uzman bir ekiple çalışan ustalar yılların verdiği tecrübe ve performansla fiyatları normal olandan daha da aşağıya çekebilir ve sizlere çok daha ekonomik biz zemin baskı beton fiyatı çıkarabilir. Sadece fiyat olarak karşılaştırmak da çok doğru olmayacaktır. Çünkü zemin baskı betonun uzun ömrü ile diğerlerinin dayanma süresi kıyaslanamaz bile, çünkü diğer kaplamalar zemin baskı betona göre çok daha kısa sürelerde aşınacak ve bozulacaktır.

Uzun ömürlü olması yönüyle de sizleri ikinci bir masraftan kurtaracaktır. Peki zemin baskı betonu bu kadar dayanıklı ve sağlam yapan nedir diyecek olursanız, kesinlikle içinde kullanılan malzemelerin kalitesi olmaktadır deriz. Bu sebeple de her tür yıpranmaya, aşınmaya ve deforme olmaya karşı çok daha dirençli olmaktadır. Zemin baskı beton fiyatı noktasında diğer kaplamalara göre ekonomik olarak asla zorlanmazsınız. Genel olarak fiyatları uygulama yapılacak alanın genişliğine göre değişmekte olup metre kare üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Bunun yanında yine zeminin durumu da fiyatın belirlenmesinde etkileyici unsurlardan olmaktadır.

Her Alana Uygun Zemin Baskı Beton Var Mıdır?

Günümüzün teknolojik imkanları düşünüldüğünde hemen her alana zemin baskı beton yapılabilmektedir. Fakat burada zeminin önemi çok önemli olup uzmanlar gerekli incelemeleri yapar ve alana uygun zemin baskı beton hangisi onu belirlerler. Çünkü zemin baskı beton uygulamalarında genellikle en dikkat edilmesi gereken zemin sosyal, kültürel çevresi ve yapısı olmaktadır. Uygulama yapılacak alan uzman kişiler tarafından bu üç özelliğe göre analiz edildikten sonra, müşteriye zeminin yapısına göre en uygun olan zemin baskı beton kalıplarını ve renklerini göstereceklerdir.

Gayet geniş bir renk ve desen yelpazesine sahip olan zemin baskı beton uygulamamız hemen her zemine uygun kalıplarımızla artık sizlere hizmet verebilmektedir. Yine burada önemli olan bir diğer nokta kullanılacak malzemenin kesinlikle çevreyle ve uygulanacak yerin mimari yapısıyla uyumlu olacak uygun zemin baskı beton seçilmelidir.

Zemin Baskı Beton Ne Kadar Sürmektedir?

İşin gerçeği zemin baskı beton uygulamalarının süresini en çok etkileyen ana unsur, uygulamanın yapılacağı zeminin yapısı ve büyüklüğü olmaktadır. Zeminin bozukluğu çok fazla ise, hava şartları uygun değilse ve uygulanacak alanda çok büyükse süre o oranda gecikmektedir. Aksi takdirde gayet kolay ve kısa sürede tamamlanan ve kullanımınıza sunulan bir uygulama olmaktadır. Genellikle kış aylarında zemin baskı beton uygulama yaptırılması çok tercih edilmemektedir.

Çünkü hava şartları ve zeminin yağmur kar gibi etmenlerden dolayı olumsuz oluşu zemin baskı beton uygulamasını olumsuz etkileyecek ve istenilen sonuçların alınmasını güçleştirecektir. Elbette ki bu gibi durumlarda sizlere zemin baskı beton süresi hakkında en net ve en doğru bilgiyi bu alandaki uzman kişiler verecektir.

Zemin Baskı Beton Renk ve Desenleri Zamanla Bozulur Mu?

Öncelikle burada şunu belirtmekte fayda olacaktır, zemin baskı beton uygulama malzemelerinin tamamı kaliteli olacak şekilde tercih edilmektedir. Kesinlikle çok uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz zemin baskı beton uygulamalarında desenlerin kaybolması, zeminin çökmesi, çatlama veya kırılma gibi bir durum yaşanması söz konusu dahi değildir. Yine kullanılan betonun kalitesi kadar boya malzemeleri de son derece kaliteli seçilmektedir ve asla bu boyalar içerisinde yer alan renk pigmentleri özgünlüğünü kaybetmemektedir.

Çok güneşli havalarda ki aşırı güneş ışığı, yağmur, dolu kar ya da fırtına gibi her tür doğa olaylarına karşı zemin baskı beton desenleri bozulmaz ve bütünlüğünü çok uzun süre devam ettirir. Zaten bu noktada yaptığımız bütün uygulamalarda içimiz rahat bir şekilde sizlere zemin baskı beton garantisi verebilmekteyiz.

Zemin Baskı Beton Bakım İster mi?

Zemin baskı beton diğer zemin uygulamaları gibi açıkçası düzenli bir bakım istememektedir. Zaten kolay kolay kirlenmez ve kirlenen kısımda uygulamamıza zarar veremez. Sadece şekillerin ve renklerin rahatça görünmesine engel olacaktır. Bu sebeple zemin baskı beton uygulama alanlarının ara ara üzerinde biriken toz veya çamur gibi oluşumlar temizlenirse, uygulama renklerinin canlılığını daha iyi yansıtacaktır.

Bu yüzden belirli dönemlerde tazyikli su yardımıyla ya da bir fırça yardımıyla temizleyip ardından su ile yıkadığınızda, zemin baskı beton ve desenleri ilk günkü yapılmış haliyle parlayacak ve müthiş bir görüntü oluşturacaktır. Gördüğünüz gibi zemin baskı beton bakımı oldukça kolay olup, sizlere asla zorluk çıkarmayacaktır. Gönül rahatlığı ile sizlerde istediğiniz alana zemin baskı beton yaptırabilir ve bunun keyfini çıkarabilirsiniz. Garantili olarak yaptığımız zemin baskı beton uygulamaları ile sizleri de en kısa sürede tanıştırmak istiyoruz.

Yorumlar (0)

Yorum yaz

baskı beton
.
baskı beton
.